Foça’da Kablo Hırsızları Yakalandı

Foça ilçesinde ve civarında farklı zamanlarda yaşanan kablo hırsızlıklarının failleri yakalandı.

Foça’da meydana gelen açıktan kablo hırsızlığı olayı ile ilgili olarak olay Foça Emniyet Müdürlüğü inceleme ve asayiş ekiplerinin dikkati sayesinde hırsızlar suçüstündeyken yakalandı.

Hırsızların Foça’ya 2 ayrı araçla geldikleri bir aracın kendilerine ait olduğu diğer aracın ise kiralık olduğu anlaşıldı.

Hırsızların Foça ve diğer il ve ilçelerde aynı tarz bir çok hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri, hırsızlıkla kullandıkları pense, testere, tornavida gibi çok sayıda malzeme ile ele geçirildiler.

 

Hırsızların 4 nün Adana’dan  geldikleri İzmir  ve çevre illerde hırsızlık yaptıkları, yalnızca Foça’dan yaklaşık olarak 50000 metre bakır kablo çaldıkları bu kabloların maddi değerinin yaklaşık olarak 30000-40000 Euro civarında olduğu tüm çevre ilçe ve illerde dahil edildiğinde 400000-500000 Euroluk malzeme çaldıkları anlaşıldı

 

Zanlıların akraba oldukları ifade edilirken, Furkan Azad D. (20), Mehmet D. (31) Vedat A. (33), İbrahim A. (24), Sedat A. (28) çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın