FOÇA MASTERLER – BALÇOVA AGAMEMNON MASTERLER 1 -5

Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Ligi(TMVFL) Ege Grubu’nda yer alan iki İzmir takımının 11 hafta mücadelesini konuk Balçova Agamemnon farklı kazandı. Foça karşısındaki iyi oyununu beş golle süsleyen Agamemnon bu galibiyetle Türkiye Şampiyonası’na katılma yolunda ilk dört iddiasını da sürdürdü.
Yenifoça Sedat Avcı Sahası’nda 11 Şubat 2018 Pazar Günü Saat 15.00’te oynanan müsabakanın ilk yarısı sağanak yağmur altında oynandı. Top kontrolünün zaman zaman çok zorlaştığı bu yarıyı Balçova, Mustafa Göknar’ın attığı gollerle 2-0 önde tamamlandı.

İkinci yarı şiddetini azaltması ve son çeyrekte yağmurun kesilmesiyle her iki takımda daha rahat oynamaya ve güzel futboldan örnekler vermeye başladı. Takıma tekrar katılan Ahmet Terzioğlu’nun katkılarıyla atak futbola yönelen Foça; Murat Doğanhan’ın golüyle farkı bire indirdi ve maçı kazanma yolunda umutlandı. 2-1
Ancak konuk Balçova Agamemnon uzun ve etkili toplarla sık sık indiği Foça ceza sahasına, uyguladığı baskıyı attığı gollerle tabelaya yansıttı. Bir topuda direkten dönen Agamemnon, maçta hattrick yapan Mustafa Göknar, Erhan Konacaklı ve Tamer Sarı’nın ağları bulan birbirinden şık vuruşlarıyla skoru 5-1 yaptı.

Sertlik ve tartışmalardan uzak centilmence bir maç oynayan ekiplerden Agamemnon Masterler Başkanı Nazmi Uygun ve antrenörü Recai Cinel ileri yaşlarda kendilerine spor yapma keyfi ve futbol oynama olanağı sağlayan TMVFL yetkililerine teşekkür etti. Recai Cinel: “Buralarda, yaşadığımızı, yaşama devam ettiğimizi anlıyor, eski heyecanlarımızı tekrar yaşıyoruz. Kazanmaktan daha önemli değerler de var. Biz onları rakip gibi görünen dostlarımızla paylaşıyoruz.” derken Başkan Nazmi Uygun; “Yağmurlu bir Pazar günü Foça’ya konuk olduk. Sakatlıksız, kazasız, belasız,kaliteli, çokta zevkli bir karşılaşma yaptık. Burada biz kazandık. Yolumuza devam ediyoruz. Foçalı arkadaşlarımıza gelecek maçlarında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Foça Masterler antrenör-kaptanı Zeki Kozu’da önce sağlık parolasıyla iyi bir maç yaptıklarını, kendilerinin istedikleri oyunu ortaya koyamadıklarını, rakibinse gol yollarında etkili olarak haklı bir galibiyet aldığını belirtti ve konuk takımı ekibiyle birlikte kutlayarak İzmir’ e uğurladı.

Seyfi GÜL

Please follow and like us:

Bir cevap yazın