Evi acil servis oldu

İzmir’de yaşayan 60 yaşındaki kanser hastası Mücella Kaplan, evlatlık kızının öz annesini bulduğu için kendisine bakmadığını iddia ederek 15 gündür devlet hastanesinin acil servis bölümünde kaldığını öne sürdü. Kaplan, tek odalı bir ev isteğinde bulunurken, yönlendirildiği kadın sığınma evinde hasta olduğu gerekçesiyle kalmak istemediğini söyledi.

İzmir’de yaşayan 60 yaşındaki Mücella Kaplan, iddiaya göre eşinden ayrılmadan önce ve maddi durumu iyiyken 8 aylık bir kız çocuğu evlat edindi. Yıllarca evlatlık kızına bakan Kaplan’ın durumu, eşinden ayrılınca bozuldu. Bu sırada 19 yaşına gelen evlatlık kızı da garson olarak çalışarak evin geçimini sağladı. Kaplan’ın iddiasına göre, evlatlık kızı yıllar sonra öz annesini bulunca evden ayrıldı. Meme kanseri olan Kaplan, ev kirasını ödeyecek gücü olmadığı için evden çıkmak zorunda kaldı. Mücella Kaplan, 15 gündür bir devlet hastanesinin acil servis bölümünde kalıyor.

“Sığınma evi değil tek odalı ev istiyorum”
Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü’nün kendisini sığınma evine yönlendirdiğini ancak hasta olduğu için tek başına bir odalı evde yaşamak istediğini belirten Kaplan, “Bazı kadınlar huzursuz oldukları için psikolojimin daha da bozulmaması adına sığınma evinde kalmak istemedim. Şuanda hastanenin bekleme salonunda kalıyorum. Benim gibi 15-20 kişi daha gece burada kalıyor. Benim istediğim huzurla yaşayacağım tek bir oda. Kiralık ev tutsalar, mendil satar yine kira veririm ancak şimdi durumum yok” dedi.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın