9 Okunma

EMEKLİ KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

 

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar olacak sorusunu merak edenler için ikramiye ödeme tarihleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak. Maaşların tahsis numarasının son rakamına göre ödeneceği söylenirken İkramiyeler ya bu şekilde farklı günlerde ödenecek ya da aynı gün ödenecek. Arife gününden önce Ağustos’un başında hesaplara geçecek. Kurban Bayramı ikramiyesi emeklilerin bankadaki hesaplarına yatırılacak.

 

 

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

Vefat eden emeklilerin ikramiyeleri maaş alan dul ve yetimlerine ödenecek. Ödemeler maaş hisselerine göre yapılacak. Yüzde 75 oranında maaş alan bir eşe 750 lira ödenecek. Hem kocasından hem babasından veya annesinden ölüm aylığı alan kişiler de ikramiye alacak. Bu kişilerin ikramiyesi iki dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı daha yüksek ise o baz alınarak ödenecek. Çifte yerine yüksek orandan ödeme olacak. İş kazası geçiren ve sürekli iş göremezlik parası alanlar için bayram ikramiyesi de iş göremezlik oranına göre hesaplanacak. İş göremezlik oranı kaç ise ona göre ikramiye verilecek.

EMEKLİ KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

KAYNAK http://www.star.com.tr/guncel/kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-kadar-emekli-memur-2018-bayram-ikramiyeleri-odenecek-mi-haber-1362393/

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın