13 Okunma

CHP Foça’nın eski başkanı yola çıktı: Birlikte yürüyelim birlikte yönetelim

Sosyal Medyada Paylaş

CHP Foça İlçe Eski Başkanı Biçer, belediye başkan aday adaylığını Foça Demokrasi Meydanı’nda miting havasında açıkladı. 29 yaşında belde belediye başkanı olduğundaki enerji ve heyecana sahip olduğunu ifade eden Biçer, ilçe için yapmak istediklerini Foçalılarla paylaştı.
Cumhuriyet Halk Partisi Foça Eski İlçe Başkanı Günal Biçer, Foça Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

İlçe binasına giderek dosyasını ilçe başkanı Baran Gezmiş Yıldırım’a teslim eden Biçer, ardından belediyeye nezaket ziyaretinden bulundu ve çiçek bıraktı.

Uzun yıllardır CHP ailesinin bir ferdi olarak siyaset yaptığının altını çizen Biçer, kalabalığa “Öyle hissediyorum ki ilk defa belde başkanı olan 29 yaşındaki Günal Biçer’in heyecanı ve enerjisiyle karşınızdayım” dedi.

Konuşmasında iktidarı hedef alan Biçer, iktidarın sorumsuz, gerici ve hesapsız politikalarıyla toplumun büyük bir ayrışma ve çürümeyle yüzyüze kaldığını ifade etti. Cumhuriyet kazanımlarının tahribata uğratılmakta olduğunu söyleyen Biçer, “Ülkemizin öz kaynaklarından özelleştirmelerle elde edilen gelirler ve uluslar arası finans kuruluşlarından alınan krediler katma değer yaratacak yatırımlar yerine, mega proje adı altında seçim kampanyalarında oy devşirmek için yol ve köprülere heba edilmiştir. Buradan usulsüz ihaleler ve teminatlarla yandaşlar zengin edilmiştir. Gelecek kuşaklar şimdiden borçlandırılmış ve ülkenin ufku karanlığa mahkum edilmektedir.Bugün içinde bulunduğumuz ekonomik kriz tamamen,üretmeyen ve sadece tüketime teşvik edilen bir toplumun portresidir. Cari açıktaki uçurum, iç ve dış pazarda devletin hem kendi hemde kefil olduğu özel sektör borçları milyar dolarlarla ifade edilmektedir. Günümüzde ağır sanayi atılımını gerçekleştirmemiş, teknolojik ürün pazarında pay sahibi olmayan bununla birlikte öz kaynaklarını körelten bir ülke haline gelmiş bulunmaktayız.Peki ben neden bunlardan bahsediyorum; Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi ailesi, bizlere bütün sathın vatan toprağı olduğunu emreden Mustafa Kemal Atatürk aslında bir gerçeği de idrak etmemizi sağlamıştır. Vatan toprağı bir bütündür. İşte biz bu güzel Foça’mızla bu eşsiz bütünün yegane parçalarından biriyiz.Dolayısıyla yaşamakta olduğumuz bu zorlu günleri geride bırakmak için mücadeleye cumhuriyet değerleri ışığında daha bir cesur ve azimle atılmalıyız.”

“Yerel yönetimleri tamda yerinde, doğrudan demokrasi değerleri ile inşa ederek, çağdaş ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla hareket etmeliyiz” diyen Biçer, Yerinden dönüşüm ve yerelden kalkınma şiarıyla, kendi öz üretim kaynaklarıyla, tarihsel ve turistik zenginliklerle, kültürel ve doğal güzelliklerle ayağa kalkınması ve aydınlık yarınlara kolkola yürünmesi gerektiğine dikkat çekti.Gelin birlikte yürüyelim ve birlikte yönetelim diyorum.”dedi

Biçer daha sonra İlçe için hedeflerini sıraladı.

 

Bir cevap yazın