5 Okunma

Bayraklı’ya İki Adet Yeni Hizmet Binası

İzmir’in Bayraklı ilçesine Kaymakamlık ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak kullanılmak üzere iki yeni kamu binası yapılacak. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın her aşamasında yakından takip ettiği projede ihalenin gerçekleştirilmesinin ardından yer teslimi yapılarak çalışmalar hız kazandı.
Devlete Külfeti Yok
Kamuya ait 10 bin metrekare arazi üzerine inşa edilmesi planlanan binaların ihalesi gerçekleştirildi. Bayraklı’nın yeni bir Kaymakamlık binasına kavuşması ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasının da yenilenmesi için yoğun mesai harcayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ konuya ilişkin açıklamada bulundu.
Kamu arazisinin değeri karşılığında yine kamuya hizmet edecek olan iki yeni binanın Bayraklı’ya kazandırılacağının altını çizen Dağ “Her zaman olduğu gibi minimum maliyet maksimum fayda düşüncesiyle hareket ederek, Bayraklımıza ve İzmirimize hizmet etmek için gerekeni yapmaya çalıştık. İhalesi gerçekleştirilen ve yapımına başlanacak olan projenin herhangi bir şekilde kamuya maliyeti olmayacak. Kamunun mülkiyetinde olan 10 bin metrekare arazinin üzerine iki adet bina inşa edilecek. Ve bu arazinin %54’ü yine kamuya ait olarak kalacak. İhale bu şekilde gerçekleştirildi. Böylece hem devletin arazisi değerlendirilmiş olacak, hem de Bayraklımıza yeni bir Kaymakamlık ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binaları kazandırılacak.” ifadelerini kullandı.
“Derdimiz milletimizin rahatı”
Bayraklı Kaymakamlığı’nın eski bir binada bulunduğunu ve yetersiz kaldığını belirterek bu değişimin artık gerekli olduğunu ifade eden Hamza Dağ “Kaymakamlık binamız eski bir yapı ve vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılama noktasında yetersiz kalıyor. İl Müdürlüğümüzün binası da 1980’li yıllardan kalma eski bir bina ve yıpranmış durumda. Biz AK Parti olarak, iktidara geldiğimiz günden itibaren hep milletimize nasıl daha konforlu, daha iyi hizmet edebiliriz düşüncesiyle hareket ettik. Derdimiz milletimizin rahatı. Binaların yapılacağı arazinin bir avantajı da konumu. İlçemizin her yerinden gelen vatandaşlarımız Kaymakamlık binamıza rahatlıkla ulaşabilecekler.” şeklinde konuştu.
Projenin her aşamasında takipçisi olduğunu ve gelişmeleri de yakından takip edeceğini söyleyen Dağ, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “İnşallah yeni hizmet binalarımızı en fazla 3 yıl içerisinde Bayraklımızın kullanımına sunacağız. Kaymakamımız ve İl Müdürümüz ile de gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Onlar da bu işin sıkı birer takipçileri. Ben arkadaşlarımızın da bu hizmetlerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum.”
“Bayraklı istedi biz yapıyoruz”
Özellikle Kaymakamlık binası ile ilgili gerekliliğin Bayraklı sakinleri tarafından da vurgulandığını belirten Dağ “Bir süredir sokakta karşılaştığımız vatandaşlarımız, esnafımız ve hatta Kaymakamlık çalışanlarımız da yeni bir Kaymakamlık binasına duyulan ihtiyaçtan bahsediyorlardı. Bu noktada Bayraklı’da ikamet eden bir milletvekili olarak komşularımın bu taleplerine duyarsız kalmam söz konusu olamazdı. Bununla beraber İzmirimizin yeni bir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına kavuşacak olması da beni mutlu etti.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Bayraklı’ya İki Adet Yeni Hizmet Binası
Bayraklı’ya İki Adet Yeni Hizmet Binası
Bayraklı’ya İki Adet Yeni Hizmet Binası
Please follow and like us:

Bir cevap yazın